UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Vajina Kokusu

VAJİNA KOKUSU


 Aslında insanın her bölümünde koku olabilir. Özellikle de vajina gibi nemli olan bir organda koku olması son derece normaldir. Vajina içi belli bir floraya sahiptir. Oradaki mikroorganizmalar belirli bir denge içinde yaşarlar. Ayrıca vajina iç çeperinden vajinanın bakımının yapılması için bir salgı da üretilir. Salgının olması demek vajinanın tamamen kokusuz olmasından ziyade bir miktar koku olabileceği anlamına gelmektedir. Buna verilecek belki de en güzel örnek ağız içidir. Ağız içi ne kadar temizlenirse temizlensin salgılanan tükrük nedeni ile bir miktar koku olacaktır. Bu da tükrük yapısından kaynaklanan bir kokudur


VAJİNANIN DOĞAL KOKUSU;
Vajina için de aynı durum geçerlidir. Vajina salgısı yada sıvısı da vajinaya özel olduğundan ve her daim salgılandığından vajinaya özel bir koku meydana getirecektir. Yani, vajinanın kokusu aslında salgının meydana getirdiği bir kokudur. Siz ne kadar vajinanızı yıkasanız yada vajinal duş yaptırsanız da salgı salgılandığı sürece koku tekrardan var olacaktır. Uzmanlar vajinanın yıkanmasının yada vajinal duş yaptırmayı önermemekte hatta bu salgının vajina içi bakım için gerekli olduğunu belirtmektedirler. Yani anatomik bir gereklilik….
Her kadının vajina kokusu kendine özeldir. Ama genel olarak bu koku çiğ balık kokusuna benzetilmektedir. Ayrıca her kadının kendi vajina kokusu bir gününki diğerini tutmayabilir. Yediği yiyecekler, içtiği sıvılar, aldığı ilaçlar, var olan rahatsızlıklar, stres ve kıyafetleri gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Ayrıca kadının tahrik olup galeyana geldiği durumlarda da vajina salgısı artmaktadır. Hangi neden olursa olsun salgı artması durumunda, bu salgının iç çamaşırında beklemesi istenmeyen kokulara da yol açabilmektedir.
VAJİNADA KÖTÜ KOKU
Yukarıda da bir miktar değindiğimiz gibi, vajina içinde vajina içini dengede tutan mikroorganizmalar yaşamaktadır. Bu dengenin bozulması nedeni ile diğer türlü mikroorganizmalar (bakteri, mantar) baskın hale geçecek ve koku üretecektir. Genelde bakteri enfeksiyonları sonucu vajinada kokmuş balık kokusuna benzer bir koku meydana getirecektir. Bu durum da, bakteri enfeksiyonu için doktora görünüp antibiyotik tedavisi başlatılmalıdır. Mantar enfeksiyonlarında ise vajinada beyaz beyaz çökelek tarzı oluşumlar olacak ve buna kötü koku eşlik edecektir. Bu durumda da doktora görünüp krem, ilaç gibi tedaviler uygulanmalıdır.
Vajina içinden salgılanan sıvının iç çamaşırında bir gün dahi kalması gene kokulara neden olacaktır. Bu nedenle, çoğu kadın bunu önlemenin bir yolu olara tampon yada özel pedler kullanır. Benzer bir duruma regl döneminde de rastlanır. Aynen önceki durumda olduğu gibi, bu dönemde de sık değiştirilmeyen pedler itici kokulara yol açmaktadır. Kilolu olunması, bakteri ve mantar üremesine olanak sağladığı için traşın yada temizliğin zamanında yapılamaması, hele bir de buna aşırı terleme eşlik ediyorsa vajinada kokunun olması son derece normaldir.
Eşiniz yada partneriniz de size penis aracılığı ile bakteri yada enfeksiyon bulaştırabilir. Bu da siz de kokuya yol açabilir.
KOKU OLUŞUMU EN AZA NASIL İNDİRGENİR!!!!
  • ·       Pamuklu iç çamaşırları tercih edin. Dar kıyafetlerden kaçının.
  • ·       Kendi kendinize ilaç kullanmayın. Mantar, kaşıntı yada vajinanız ile ilgili başka hastalığınız varsa tedavi olun.
  • ·       Kondom kullanın.
  • ·       Tamponlarınızı sık sık değiştirin.
  • ·       İlişki sonrası tuvaleti kullanın.
  • ·       Koku olduğu dönemlerde VAJİNA İÇİ SEYRELTİLMİŞ sirkeli su kullanın.
  • ·       Koku olduğu zamanlarda Ayran için ve ya yoğurt yiyin. Fazla şekerli gıdalar tüketmeyin.
BUNLARA DİKKAT!!!
Aşağıdaki durumların varlığında alanında uzman bir kadın doğum uzmanı yada bir jinekoloğa görününüz;
Vajinanızda ;
1.     Ağrı, acı
2.     Yanma
3.     Kaşıntı yada kaşıma hissi
4.     İtici koku gelmesi
5.     Tuvaletinizi yaparken yanma
6.     Beyaz yada daha farklı renklerde akıntı
7.     Sıra dışı durumlar
SAĞLICAKLA KALINIZ
 Kaynak
****************************************
 cinsel organlar kokar
 
Cinsel organlar normal deriden daha fazla kokar.  Hücre yapısı normal olan deriden daha farklidir.  İstediginiz kadar yıkayin.  1-2 gün sürmez  ilk kokacak yer orasıdır.  Koltuk altından daha fazla kokar. Meme de kokar.   Kendine has ağır nemli kokusu vardır.
Cinsel organ Hücreleri daha koyu renktedir.  Ve  sinirlerle kaplı oldukları için pütürlü bir deriye sahiptir.  Kadınlar, koku yönünden daha hassas oldukları için kokuyu daha erken farkederler.  Bu yüzden daha fazla yıkanma eğilimine küçük yaşta başlar , kokma endişesi duyarlar.  Sigara içen kadınların koku alma mekanizması körelir.
Yalnız bir yanılgı vardır, Hep terlemekten koktuğu  düşünülür. Terleme kokusu değildir cinsel organ kokusu, hücresel bir kokudur.
Erkeğin cinsel organ kokusu ile kadının kokusu aynıdır.  Salgı kokuları hariç.
Sadece akıntı  kokusu farklı olabilir. Ben sadece organın kendi kokusundan bahsediyorum.
Eğer akıntı yönünden düşürsek akıntı kokusu içindeki bakteri durumuna göre değişiklik gösterir.
Kadınlar adet kanamasının bitiminden sonra ekşi keskin bir koku kaplar. Bu  içinde kalan kan pıhtısı kalıntısının bozulmasıdır. Bunu da  cinsel organın içindeki asit ve bakteriler yapar.
Kadın normal  gunlerde beyaz akıntı  her ne kadar kokusuz olsa da , hafif peynir kokusunu andirir. Çok aşırı cinsel organı yıkamak zararlıdır. İçindeki faydali bakteriler de yitirilir.  Dengesi bozulan kadın cinselligi zararlı bakteriler kaplayarak koku artar.
Bu kokunun doğal bir dengesi vardır.
 Kaynak
****************************************  Kaynak

****************************************  Kaynak

****************************************  Kaynak

****************************************  Kaynak

****************************************  Kaynak

****************************************  Kaynak

**************************************** 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder