UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Ülkelere göre ”ortalama ilk cinsel deneyim yaşı”

Ülkelere göre ”ortalama ilk cinsel deneyim yaşı” sıralamasında Türkiye 19.sıradaYukarıda görmüş olduğunuz interaktif harita, ilk cinsel ilişki deneyiminin ülkelere göre yaş ortalamalarını gösteriyor. Veriler, Durex’in 2009 yılında yapmış olduğu global araştırmanın sonucunda oluşturulmuş. Fareniz yardımıyla araştırmaya katılan ülkelerin üzerine geldiğinizde, ortalama ilk cinsel deneyim yaşını görebiliyorsunuz.
Araştırmanın sonuçlarına göre Türkiye’de ortalama ilk cinsel deneyim yaşı 17,8. İlk cinsel deneyim yaşının bu kadar düşük olması üzerinde, erken yaşta evlilik oranının  yüksek olmasının büyük bir etkisi var.
Elde edilen raporlar, ilk cinsel deneyimini en geç yaşayan ülkenin, ortalama 23 yaş ile Malezya olduğunu gösteriyor. En erken yaşta cinsel ilişkiye başlayan ülke vatandaşları ise 15,6 yaş ortalamasıyla İzlandalılar.
Kaynaklar: 
Durex Network Research Unit 2009, Face of Global Sex report, 2005 – 2009, SSL International plc, Cambridge, viewed 20th October, 2009, <http://www.durexnetwork.org/en-GB/research>.
Harris Interactive 2006, The Durex Sexual Wellbeing Global Survey, 2006, SSL International plc, Cambridge, viewed 20th October, 2009, <http://www.durex.com/en-US/SexualWellbeingSurvey>.
İnteraktif harita, Chartsbin’den alınmıştır.

Kaynak:

www.uplifers.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder