UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

CİNSEL ORGANLARIN OLUŞUMU

 

Anne karnında bebeğin cinsiyet oluşumu

 
Bebeğinizin cinsiyete ana rahmine düşmesiyle belli olur.
7 haftalık süreç içerisinde, bebeğinizin içsel cinsel organları -yumurtalık ve testisler gibi- karında oluşmaya başlar.

Erkek ve kadın cinsel organları  bu dönemde aynı görünür çünkü aynı yapılardan türemektedirler. Dokuzuncu  hafta civarında, kızlar ve erkekler farklı şekilde gelişmeye başlarlar.
Kızlarda, bacakların arasındaki dokudan küçük bir tomurcuk çıkmaya başlar. Bu tomurcuk klitoris haline gelecektir.Tomurcuğun altında bir oluk oluşturan zar  labia minora ( küçük dudaklar ) ve vajinal açıklığı oluşturmak için ayrılır.


22. hatada, yumurtalıklar tamamen oluşur ve karından pelvise taşınır. Onlarda bir ömür boyu yetecek olan 6 milyon yumurta bulunmaktadır.
Erkeklerde, tomurcuk erkek cinsel organı olarak gelişir ve 12. hafta civarında uzamaya başlar. Dış zar scrotal kese olarak büyür ve daha sonra da testislere barınaklık eder.
22 haftalık süreçte, testisler karında oluşur. İçerilerinde olgunlaşmamış sperm vardır. Daha sonra onların testis torbasına doğru inişleri başlar ve bu uzun bir yolculuktur. Hedeflerine hamileliğin sonuna doğru (ya da bazı erkekler için doğumdan sonra) ulaşırlar.
Doğacak çocuğunuzun kız mı yoksa erkek mi olacağını öğrenmek için , en az 17 haftalık hamile olana kadar beklemelisiniz. Ancak Bu süreçten sonra genital organlar ultrasonda görünebilecek kadar gelişir.
 
 Kaynak:
 
***************************


 • ilk dört haftada cenin farklılaştırılmamış cinsel organa sahiptir. ardındaki 8 hafta boyunca organlar vagina veya penise dönüşmeye başlar. 7.ci veya 8.ci haftada ne penis ne de vajina olduğu seçilemez. hormonlar da bunda etkili olabilir. beyin sahip olunan hormonları eril veya dişil hale getirir. tabi bu durumun "karar" aşaması ebeveynlerin cinsel ilişkisinde saklıdır. penisin vajinaya duhu oranı bile çocuğun cinsiyetine etki eder.

  Kaynak:
      
   
  ***************************
   

  Gebeliğin 8. haftasında bebeğin cinsel organ oluşumu başlar mı?

   
   
   Kaynak:

   
  ***************************
   
   
   
   Kaynak:

   
  ***************************
   
   
   
   Kaynak:

   
  ***************************
   
   
   
   Kaynak:

   
  ***************************
   

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder