UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

SEKS NEDİR?SEKS NEDİR?


*******************************


NEDEN SEKS YAPIYORUZ

İnsan doğumundan itibaren cinsel bir varlık ve doğasının gereği olarak da cinselliği yaşamak istiyor. Bir başkasıyla cinselliği paylaşmanın en sevgi dolu ve keyifli yolu seks yapmak... Peki, insanlar neden seks yapıyor? Seks yapmanın amaçları neler? Seksin zevk almaktan başka bir amacı var mı?

Toplumumuzda cinsellik ve seks kavramları birbirine karıştırılıyor. Cinsellik denildiğinde çoğumuzun aklına seks geliyor. Oysaki cinsellik; psikolojik, fizyolojik ve sosyolojik yönleri olan çok boyutlu bir kavram ve insanın doğuştan getirdiği cinsiyetine ait özelliklerin tümünü kapsıyor. Kişinin cinsiyeti, ses tonu, giyimi, saç şekli, yürüyüşü, oturuş şekli, cinsel kimliği cinselliğinin bir parçası... Seks ise; birbirini seven iki insan arasında yaşanan bir eylem, dokunma, öpüşme, sevişme gibi eylemleri içeriyor, sevginin ve zevkin, ruhun ve bedenin paylaşımı olarak tarif ediliyor.

ZEVK ALMAK ÖNEM KAZANDI
Tarih boyunca insanın neden seks yaptığı çok tartışıldı.. Eski devirlerde seks sadece üreme amaçlı bir eylem olarak görülüyordu... Zevk almak, özellikle de kadınların seksten zevk alması kimi toplumlarda yasaklanmıştı ve hoş karşılanmazdı... Bu durum ülkemizde de bazı bölgelerde hala geçerli bir düşünce olarak karşımıza çıkıyor. Tarih boyunca seksin tabu olduğu, sadece belli bir zümrenin yapmaya hakkı olan bir eylem olarak görüldüğü dönemler olduğu gibi, özgürlüklerin sınırsızca yaşandığı ve her türlü cinsel eylemin serbest olduğu dönemler ve toplumlar da oldu... Ancak günümüzde seksin üreme amacı ikinci plana itildi, artık en önemli amacı zevk almak...
DUYGULARI TATMİN EDİYOR
İnsanlar farklı psikolojik ihtiyaçlarından dolayı da seks yapabiliyor. Karşı cins tarafından beğenilmek, arzulanmak, tercih edilmek kişinin içinde var olan güvensizlik ve değersizlik duygularını tatmin edilmesine yardımcı olabiliyor. Kişi kadınlığını veya erkekliğini kanıtlamak için seksi bir araç olarak kullanabiliyor. Çocukluğunda sevgisiz bir aile ortamında yetişen bir kişi seksi karşısındaki kişiden ihtiyacı olan sevgi ve ilgiyi alabilmek için bir araç olarak kullanabiliyor. Kendi içinde değersizlik ve yetersizlik duygularıyla boğuşan bir kişi kendini değerli kılmak ve gücünü kanıtlamak amacıyla seksi kullanabiliyor. Geçmişte yaşanılan olumsuz bir seks deneyiminin intikamı başka kişilerle seks yaparak almak, sık karşılaştığımız bir durum...
ÇOK NEDENİ VAR
Geçmişte cinsel olarak reddedilen bir kişi, kendini çekici ve arzu edilen bir kişi olarak kanıtlamak için seks yapabiliyor. Bunların dışında seksin diğer amaçları arasında; “Sevdiğim ile birlikte tek vücut olmak istiyorum!”, “Partnerimle aramızdaki yakınlığı artırmak istiyorum!” ya da “Partnerime daha yakın olmak istiyorum!” gibi yakınlık ve karşıdaki insanı daha yakından tanıma ihtiyacı, “Partnerimle tartışmadan kaçınmak istiyorum!”, “Partnerimin küsmesini istemiyorum!” ya da “Suçlu hissetmek istemiyorum!” gibi kaçınma ihtiyaçları, “Sevdiğim ile olan ilişkimin içerisine tutkuyu koymak istiyorum!” ya da “Aşk oyunlarıyla ilişkimize yeni tatlar katmak istiyorum!” gibi yeni heyecanlar tatma güdüsü, “Sevdiğim ile daha derin seviyede iletişim kurmak istiyorum!”, “Sevdiğime olan aşkımı ifade etmek istiyorum!”, “Sevdiğimin ruhunu göklere çıkarmak istiyorum!” ya da “Sevdiğime sevgimi göstermek istiyorum!” gibi birini mutlu etme ya da ödüllendirme isteği yer alıyor. Sonuç olarak seks yakınlaşma ve kaçınma ihtiyacının dışa vurumu olabiliyor. Ancak seks yapma isteği yakınlaşma yerine daha çok kaçınma amaçlı oluyorsa zamanla çiftler arasında sorunlar yaşanabiliyor.
Sanal seks masum değil
Cinsel yönden beni kızlar tatmin edemediği için, aslında cinselliğe sınır koydukları için, bir türlü evliliğe giden ilişkiler yaşayamıyorum. Bu nedenle, ancak canım gerçek bir cinsel ilişki yaşamak istediği zaman kız arkadaşlarımla birlikte oluyor, diğer zamanlar sanal seks yapıyorum. Sanal seks yapmak çok daha heyecanlı geliyor ve bunun bağımlısı oldum sanırım. Sizce bu durum normal mi?
İnternette görüntü ve ses gibi uyarılarla fantezilerin çok yoğun olarak paylaşıldığı mastürbasyon ağırlıklı cinsellik yaşantısına sanal seks denir. Türkiye gibi cinselliğin hala bir tabu olduğu ülkelerde internetin yaygınlaşmasıyla birlikte artmaya başlayan sanal seks; ilk başta çok masum bir durum gibi görülse de zamanla bir bağımlılık haline gelip, gerçek cinselliğin yerini alarak sosyal ve psikolojik sorunlara yol açabiliyor. Çünkü rahat ve özgür sanal ortamın fantastik havası içinde yaşanılan yoğun haz duygusu gerçek cinsel yaşamda her zaman alınamayabiliyor. Gerçek yaşamda tabular, dini ve ahlaki öğretiler nedeniyle baskı altında tutulan dürtüler, sanal ortamda deşarj olarak beklentileri arttırabiliyor. Ayrıca, sanal seks kişinin cinsel hayatını zenginleştirici bir unsur olmaktan çıkıp cinsel hayatını belirleyen bir unsur haline gelmesiyle bağımlılık süreci başlıyor. Saatler boyunca internetin başından kalkamayan bağımlı kişi, sanal seks olmaksızın cinsel haz alamaz bir hale gelebiliyor. Normal olmayan bu durum için bir cinsel terapiste başvurmanızda ve tedavi olmanızda fayda var.
Kaynak:
​​http://www.hurriyet.com.tr

*******************************

Kadınlar İçin İyi Seks Nedir?

Her erkek sekste çok iddialıdır. Hatta bakir olanlara bile sorsak yatakta muhteşemdir. Peki ya kadın tarafından olaya hiç baktınız mı?
Sayısız filozof, kazanova ve sıradan erkek, tarih boyunca hatun tarafı için iyi seksin ne anlama geldiğini çözmeye çalıştı.

Kadınlar ve aşk denildiğinde akla gelen ilk isim Don Juan’a dönüşmeden önce erkeklerin bilmesi gereken en önemli şey, her kadının farklı bir seks anlayışı olduğu gerçeğidir.
Bunun en iyi cevabını almak için ise farklı tipteki kadınlara “sizin için iyi seks ne demektir?’ diye sorduk.

Türk kadınından bu yanıtları aldık:

- Begüm, 26, Şef Aşçı

“Bana bir şömine biraz kırmızı şarap, çikolatalı sufle ve rahat bir yer verin gerisi kendiliğinden zaten gelecektir. Bunlar bir araya gelince iyi bir tecrübe kendiliğinden ortaya çıkar zaten.”

- Tuğçe, 28, Sanatçı

​“Benim için bir erkek sonuna kadar centilmen olmalıdır. Bir de vücudu yapılı olmalı. Bana kadın olduğumu hissetirmeli.”

- Dilara, 24, Garson

“Ön sevişme. İyi bir seks için ilişkiden önce iyi bir ön sevişme gerekli bence. Karşımdaki erkek duyularımın hepsini baştan çıkarmalı. Kulağıma fısıldayarak bir şeyler söylemeli, boynumdan öpmeli, parmaklarıyla bana masaj yapmalı. Aceleci olmamalı."
- Yasemin, 29, Oyuncu

“Her şey duruma bağlı bence. Bazen hızlı yaşanan bir ilişki bazen ise her şeyin yavaştan alındığı bir ilişki bana göre uygun olanı. O anın şartları, yatakta yaşananları şekillendiriyor.”


- Pervin, 20, Öğrenci

“Erkek arkadaşımın bana yakın davranıp, duygularımı coşturup sonra sakinleşmesi beni heveslendiriyor. Böyle yaptığında dayanamıyorum ve bir süre sonra kendimi onun kollarında buluyorum. Vücudumun belirli yerlerini öpmesi de hoşuma gidiyor."


- Gizem, 32, İç Mimar

“En iyi seks tecrübelerim hep spontane gelişti. Düşünmedik bir anda gelişen olaylar heyecanın oldukça yüksek olmasına yol açıyor. Çarşaf sererken veya boya yaparken başlayan tecrübeler gibi. Bu örnekler çoğaltılabilir, ama sanırım anladınız. En umulmadık anda olanlar beni baştan çıkarıyor.”

- Jülide, 26, Anaokulu Öğretmeni
“Karşımdaki erkek beni zorlamamalı, ilişkiyi ağırdan almalı. Seks yapacağımız yer rahat ve temiz olmalı, kesinlikle odada kedi-köpek falan olmamalı. Şartlar oluşunca hem rahat hem de sınırsız bir gece yaşanabilir.”- Rana, 23, Satış Görevlisi

“İyi bir cinsel ilişki için karşınızdaki ile kimyanızın uyması gerekli. Kimya, ten uyumu olunca heyecanlı bir duruma geliyor. O uyum yoksa kadın için seks işkence oluyor.”


- Irmak, 34, Hostes

“Gecenin köründe erkeğim beni öpmeye ve fısıldayarak bana iltifat etmeye başlayınca sanki bir rüyada gibi oluyorum. O rüyadan keşke uyanmasam diyorum."


- Jale, 30, Sigortacı

“Erkek arkadaşıma sabahlığımla yemek yapmayı çok seviyorum. Mutlu yaşanılan dakikalar ardı ardına geliyor.”


- Suzan, 35, Ev Hanımı

“Eğer bir cinsel ilişkiden sonra başım dönüyorsa işte o seks iyi demektir. Bana dünyaları yaşatması lazım, aklımı başımdan uçurmalı”- Hande, 28, Reklamcı
“Sınırların olmadığı seks en iyisidir. Karşı tarafın korkuları varsa kadın için seks eziyet olur. Sınırlar yok dediğim, karşı taraf için yoksa benim için de yok tabii ki.”- Selma, 36, Bankacı

“Birazcık yaratıcı olmak en iyisi. Roleplay beni bitiren şeylerden biridir. Sekse oyun da katmak lazım değil mi? O bir polis memurudur belki, ben de yaramaz bir sürücüyüm... ”


Farklı dokunuşlar ve tarzlar

Farklı kişilerin görüşlerinden de anlaşılacağı gibi her kadının iyi seks anlayışı bambaşka. Peki nasıl orta yolu buluruz diyorsanız? Cinsel ilşkiniz hakkında karşınızdaki ile konuşmak gerek istekleri ve sevdiklerini anlayabilmek çok önemli olacaktır.
Kaynak:
​​http://tr.askmen.com

*******************************


Kaynak:
​​

*******************************

Kaynak:
​​

*******************************

Kaynak:
​​

*******************************

Kaynak:
​​

*******************************

Kaynak:
​​

*******************************

Kaynak:
​​

*******************************

Kaynak:
​​

*******************************

Kaynak:
​​

*******************************

Kaynak:
​​

*******************************

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder