UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

SUTYEN GİYMEK SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR!

Sutyen giymek sağlığı tehdit ediyor! 

 

Sutyensiz gezme özgürlüğü isteyen? Eve girdiği an sutyenini çıkarıp atanlardan mısınız? Bu haber size hanımlar…


Sutyenli mi yoksa sutyensiz mi? İşte tüm mesele gerçekten bu! Eve gelip pijamalarımızı geçirdiğimizde ilk ne yaparsınız? Eğer cevabınız sutyeni çıkarıp atmaksa, sutyensiz hayatın ne kadar rahat ve özgür olduğu konusunda bizimle aynı fikirdesinizdir !

Peki, sutyensiz hayat bu kadar rahatken neden bunca yıldır memelerimizin sallanmasını önlemek için ya da daha büyük memelere sahipmiş gibi davranmak için sutyen takıyoruz?

Gerçekten sutyen takmanın bir faydası var mı?


New York’taki Ulusal Sağlık ve Uzun Yaşam Kaynağı Merkezi’nin 4700 kadın üzerinde yaptığı araştırmaya göre, aralıksız sutyen takmak kadınların meme kanseri riskini arttırıyor.

Çünkü sutyen taktığınızda memelerinizin sıcaklığını artırıp,  kansere yol açan prolaktin isimli hormonun daha fazla salgılanmasına sebep oluyorsunuz.

Meme kanseri olan kadınların 4/3’ü uyurken bile sutyen takıyor.  7/1’i ise günde 12 saatten fazla sutyen kullanıyor.

Araştırmaya göre, sutyen takmayan 168 kadından sadece 1 tanesi meme kanseri olmuş ve bu oran meme kanseri olan erkek sayısıyla aynı.

15 yıl süren başka bir çalışma da sutyenin meme bağlarının yapması gereken görevi üstlenmesinin memeleri daha sarkık ve tembel olmaya ittiğini ortaya koydu.
 
Kaynak:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder