UYARI

UYARI
Türk Ceza Kanununun 226. maddesi uyarınca 18 yaşından küçüklerin bu siteyi gezmeleri Yasaktır. 18 yaşından küçük iseniz derhal siteyi terkedin 18 yaşından küçük olan kişilerin bu siteye girmesini önlemek için, internet ortamında veya bilgisayar satış mağazalarında satışı gerçekleşen “AİLE KORUMA PROGRAMI” satın alabilir ve bilgisayarınıza bu programı kurarak, sitemize girişi engelleyebilirsiniz.

Bebek Nasil Yapilir?

Bebek Nasil Yapilir? Temel Bİlgİler
 Konu, 'Gebelik' kısmında LiKarBa tarafından paylaşıldı.
 yumurtalık testi nasıl yapılır yumurtalık testi yumurta takibi nasıl yapılır ovulasyon bebek ne zaman Döllenme bir dizi karmaşık olaya dayalı olarak gerçekleşir.
Her ay hipofiz bezi yumurtalıkları bir yumurtayı serbest bırakması, yani yumurtlama için uyarır. Bu çoğunlukla adet döngüsünün 14. günü civarında gerçekleşse de, yumurtlamanın tam zamanlaması kadından kadına ve hatta aydan aya değişiklik gösterebilir.

Yumurta serbest bırakıldıktan sonra fallop tüpleri içerisinde ilerlemeye başlar. Hamile kalmak istiyorsanız tam zamanı! Yumurtanın sperm ile birleşmek için 24 saati var. Sperm hücreleri kadın vücudunda 2-3 gün boyunca canlı kalabildiğinden, yumurtlama tarihine yakın günlerde düzenli **** yapmanız en iyisi olacaktır.

Yumurta döllendiyse, iki ile dört gün sonra uterusa geçecek ve burada uterus duvarına yapışacaktır. Artık hamilesiniz! Vücudunuzun embriyoyu desteklemeye başlamasıyla birlikte adetleriniz de duraklayacak.

Yumurta döllenmediyse parçalanacak ve olağan periyodunuzu yaşayacaksınız.

 GEBE KALMA OLASILIĞININ EN YÜKSEK OLDUĞU ZAMAN
Yumurtlamanın nasıl gerçekleştiğini bilmek ayrı, ne zaman gerçekleştiğini belirlemek ise tamamen farklı birşeydir. Çoğu kadın için yumurtlama tarihini belirlemek adeta hareketli bir hedef tahtasını vurmaya çalışmak gibidir.

Takvime dikkat
Her ay adet gördüğünüz günleri işaretlemek üzere ajandanızı veya başka basit bir takvimi kullanın. Ayrıca her adetinizin kaç gün sürdüğünü de takip edin.

Düzenli olarak 28 günde bir adet görüyorsanız, son adetinizin ilk gününden itibaren 14 gün sonra yumurtlamanın başlaması olasılığı yüksektir.

Adetleriniz düzensizse, en kısa periyodunuzdaki gün sayısından 18 çıkarın. Bir sonraki periyodunuz başladığında bulduğunuz rakam kadar günü sayın. Bu, döllenme olasılığının en yüksek olduğu günler konusunda mantıklı bir tahmin oluşturmanızı sağlayacaktır.

Avantajları
Takvim hesapları kağıt üzerinde kolayca yapılır ve bedavadır!

Dezavantajları
Yumurtlamanın tam zamanını hastalıklar, stres ve egzersiz gibi birçok unsur etkileyebilir. Gün sayımı özellikle de adetleri düzensiz olan kadınlar için genellikle doğru sonucu vermez.

Rahim ağzından salgılanan mukusun izlenmesi
Rahimağzından salgılanan mukus adet döngüsü boyunca hormonların etkisiyle döngünün farklı günlerinde farklı özellikler gösterir. Bu değişiklikleri anlayabildiğinizde yumurtlama gününüzün olduğu zamanı da doğru bir şekilde belirlemeniz mümkün olabilir.

Günlük kontrollerinizde rahimağzı salgınızın özelliklerini işaret ve orta parmaklarınızı vajinanızın derinliklerine yerleştirerek belirlemelisiniz. Salgının bir kısmını parmaklarınızla toplayıp dışarı alabilirseniz işiniz daha da kolaylaşır.

Salgının kıvamı ve esnekliğine dikkat etmelisiniz.

Rahimağzı salgısı adet döngüsünün ilk günlerinde yapışkan bir özelliktedir. Daha sonra kan östrojen hormonu seviyesi yumurtlamanın hemen öncesinde en yüksek seviyeye ulaştığında kaygan ve oldukça esnektir, bu günlerde salgının çektikçe uzadığını görebilirsiniz.

Döllenme şansının azaldığı yumurtlama sonrasında, salgılar bulanık ve yapışkan bir hal alır veya tamamen kaybolur.

Rahim ağzı salgısı yumurta akı kıvamında, beyaz-sarı renkli ve baş ve işaret parmaklarınız arasında çektikçe, yani parmaklarınızı birbirinden uzaklaştırdıkça uzama eğilimi gösteren bir özellik taşıyorsa ve vajinanızın "ıslak" olduğunu hissediyorsanız bu, yumurtlamanızın kısa süre önce gerçekleştiğini veya yaklaştığını gösteren en değerli bulgulardan biridir.

Mukusun en bol olduğu ve kıvamının en fazla olduğu gün yumurtlama gününüzdür. Bundan sonra rahimağzı salgısı giderek bu özelliklerini yitirir.

Avantajları
Rahim ağzı salgılarındaki değişimler çoğunlukla yumurtlamanın yakın olduğunu gösteren bir işarettir. Yapmanız gereken tek şey özellikle vajina içerisinde basit bir gözlemdir.

Dezavantajları
Vajinal salgıların görünüm ya da kıvamı hakkındaki değerlendirmeler subjektif olabilir.

Bazal vücut ısısının izlenmesi
Bu dinlenme halindeki vücut ısısıdır. Yumurtlama ısıda hafif bir artışa veya ani bir sıçramaya neden olabilir.

Vücut ısınızın yükselmesinden önceki iki-üç gün boyunca gebe kalma şansınız yüksektir. Hafifçe yükselen vücut ısısının üç veya daha fazla gün boyunca devam etmesi durumunda yumurtlamanın gerçekleştiğini düşünebilirsiniz.

Vücut ısınızı ölçmek için bu amaçla özel olarak tasarlanmış hassas bir termometre kullanmalısınız. Hergün yataktan kalktıktan sonra ısıyı ölçün, rakamı bir grafik üzerine işaretleyerek ortaya çıkan eğriye dikkat edin.

Avantajları
Kolaydır. Tek maliyeti bir termometredir. Yumurtladığınız zamanı belirlemekte ve her ay yumurtlama zamanının tutarlı olup olmadığını görmenizde genellikle yardımcı olur.

Dezavantajları
Isı değişimi çok belirsiz olabilir veya ısı artışı çok geç gerçekleşebilir (yumurtlama gerçekleştikten sonra). Her gün aynı saatte vücut ısınızı ölçmek kolay olmayabilir.

Ovülasyon takip ürünlerini deneyebilirsiniz
Ovülasyon öncesinde idrarınızdaki hormonların düzeyini ölçmenizi sağlayan çeşitli ürünler piyasada satılmaktadır. Bu ürünlerle en doğru sonucu almak için ürün içerisinde verilen talimatları dikkatle uygulamalısınız.

Avantajları
Ovülasyon takip testleri ovülasyonun gerçekleme olasılığının en yüksek olduğu zamanı belirleyebilir. Kolaylıkla bir eczaneden satın alınması mümkündür.

Dezavantajları
Ovülasyon takip testleri sıklıkla seksin kesin bir zamanlamaya göre yapılmasına yol açar ve seksin böyle kesin zamanlamalar ile yapılması bazen çok geç kalınmasına neden olabilir. Ayrıca bu testlerin fiyatı da yüksek olabilmektedir.

Kaynak:
http://www.meleklermekani.com 

******************************************

Çocuk Nasıl Yapılır Sorusunu “Tüm Detayları” İle Cevaplayan İlginç Çocuk Kitabı

Çocuk Nasıl Yapılır Sorusunu “Tüm Detayları” İle Cevaplayan İlginç Çocuk Kitabı

Biz nasıl dünyaya geldik sorusuna leylekler getirdi cevabını yiyenler! Yastık altına şeker koyunca oldun denilince yastık altını karınca basanlar! Dandik kitaplarda yalan yanlış bilgi alanlar toplanın! Crysta-Mai Elassaad isimli kullanıcının bulduğu bu 1975 basımlı kitap gerçekten çocuğun nasıl yapıldığını tüm çıplaklığıyla anlatıyor.
Gerçekten…
1# Her şey normal
ilginç çocuk kitabı
2# İş ilerliyor
edepsiz çocuk kitabı
3# O iş de ilerliyor, buraları daha detaylı anlatmış da biz girmeyelim o kadar
gerçekçi çocuk kitabı
4# yorumsuz
çocuk nasıl yapılır
5# Sonra çocuk oluyor tabii
çocuk nasıl olur
6# Hamilelik safhası
hamile çizimi
7# Hastaneye gidiş
hamile hastane
8# Çocuğun doğum anı, bebek mutlu en azından
bebek doğum anı
9- Artık onlar çekirdek aile
bebek doğum

Kaynak:
http://thegeyik.com
******************************************

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder